NOGALE BEZ MOBILĀ

Piektdiena

Novēro savus paradumus… bez nosodījuma ♡

Sestdiena

Diena bez mobilā telefona… pamani, kas notiek Tevī ♡

Pieminētie “Laimīgo Mammu skola” resursi

Svētdiena

Vai mani paradumi ļauj man būt patiesās attiecībās ar sevi? ♡

Tavām atziņām…

Ceļa vārdi

Sveika!

Vai zini, cik daudz no tava dzīves un attiecību laika “apēd” kāds mobilais telefons? Tavs, tava partnera vai tava bērna telefons, kura dēļ esat, bet tomēr neesat kopā.

Iespējams, esi ikdienā pamanījusi, cik bieži dusmojies, ka tevi nedzird un neredz tavs partneris, tāpēc, ka ir iegrimis savā telefonā. Ja esi lielāku bērnu mamma, droši vien šādu mēģinājumu sasniegt savu bērnu, kurš atkal kaut ko dara telefonā, tāpat ir ne mazums. Un, ja esi gana apzināta un godīga pati ar sevi, visticamāk pamani arī, ka pati esi daudz mazāk klātesoša un pieejama tieši savu mobilā telefona lietošanas ieradumu dēļ.

No vienas puses te ir vēl viens iemesls, par ko sevi kritizēt un šaustīt. Ir taču skaidrs, ka kontaktā ar telefonu aizplūst gana daudz tava vērtīgā dzīves laika, uzmanības un emociju, kas, ieguldīti kādās reālās attiecībās, piemēram, ar tavu bērnu vai citu ģimenes locekli, noteikti nestu daudz vairāk ilgstoša emocionāla piepildījuma.

Pirmajā brīdī risinājums varētu šķist uzskatāmi loģisks – liec nost telefonu, un pievērsies reāliem cilvēkiem, tad jutīsies ilgtermiņā laimīgāka!

Tomēr tas nav tik vienkārši, un to iespējams tu arī jau saproti, jo gan ieradumam liels spēks, gan arī īstermiņa risinājumi, ko sniedz telefons, ir reāli un tajā brīdī strādā. Sajūties vientuļi un garlaikoti – pasniedzies pēc telefona. Sajūties dusmīga vai satraukta – pasniedzies pēc telefona. Nevari izturēt savu zemo pašvērtējuma izjūtu – ķer pēc telefona. Skaidrs, ka šajās situācijās tāpat kā daudzās līdzīgās telefons nav pats risinājums, tomēr īslaicīgi novērš no šīm nepatīkamajām izjūtām uzmanību. Telefona lietošana tā vai citādi iepriecina, dod cerību, vai gluži otrādi – palīdz tev satraukties vēl vairāk, un vienlaikus ļauj aizmirst savu reālās dzīves satraukumu.

Ja vēlies noskaidrot, kā ir ar taviem mobilā telefona lietošanas ieradumiem, ko tie risina un ko atņem, aicinu kopā ar mani tuvākajā nedēļas nogalē pieķerties situācijas analīzei, lai izdarītu kādus secinājumus. Piektdien, sestdien un svētdien noskaties bezmaksas video ar ierosinājumiem, kā to darīt.

Tev izdosies!

Ar sirsnīgu sveicienu,