Vitas Kalniņas

Laimīgā Skola

Psiholoģijas zināšanas mierīgākai dzīvei.

Kas ir Laimīgā skola?

Laimīgā skola ir manis, Vitas Kalniņas, veidota tiešsaistes skola, kurā ikviens var apgūt psiholoģijas zināšanas un manā psihoterapijas praksē balstītu informāciju un stiprinājumu.

Skolā ieguldu savu 20 gados gūto darba pieredzi un arī savu mīlestību pret cilvēkiem, kas vēlas justies mierīgāk un labāk, taču vēl nav gatavi psihoterapijas procesam vai arī vēlas to papildināt ar praktiski lietojamām zināšanām.

Kopš skolas pirmsākuma kā “Laimīgo mammu skolai”, tajā dalību ņēmuši vairāk kā pustūkstotis dalībnieku. Priecāšos, ja tu pievienosies mums!

Pievienojoties Laimīgajā skolā, Tu iegūsi…

📖 Uzticamas zināšanas

Esmu psihoterapijas speciāliste, lektore, grāmatu autore un Latvijas vadošā ģimenes psiholoģijas un tālākizglītības centra “LĪNA” vadītāja.

🌟 Praktiskus ieteikumus

Līdzās ikmēneša lekcijai, tevi gaida darba lapas patstāvīgam darbam, meditācijas un iespēja uzdot savus jautājumus atsevišķā Q&A sesijā.

💞 Atbalstošu kopienu

Skolā nav atzīmju vai termiņu. Pievienoties vari jebkurā brīdī, gaidīts ir ikviens. Ja esi mamma, tevi gaidīs papildu atbalsts no skolas PEP mammām.

2023./2024. mācību gada tēmas

Pastāvēt par sevi un savām vajadzībām. 
Kā nepazaudēt sevi un tomēr saglabāt tuvību partnerattiecībās.
Konfliktu risināšana ģimenē un ārpus tās.
Kad visa ir par daudz – paaugstināts jūtīgums un kā sev palīdzēt.
Atteikties no pārslodzes un nejusties vainīgam. 
Dziedēt senus ievainojumus priecīgākām attiecībām šodien.
Draudzīgas un laipnas attiecības ar savu ķermeni.
Ģimenes attīstības cikli un ko tajos gaidīt. 
Ko iesākt ar aizvainojumu?
Palikt iejūtīgai ar saviem tuvajiem un nenodarīt pāri sev.
Saglabāt sevi attiecībās ar saviem vecākiem. 
Pārtraukt līdzatkarību attiecības ģimenē.

Lasi plašāk par katru no tēmām →

AKTUĀLĀ TĒMA: Ģimenes attīstības cikli un to izaicinājumi

  • 11. aprīlī 19.00 Nodarbība tiešsaistē, pieejama ierakstā
  • 25. aprīlī 19.00 Jautājumu un atbilžu sesija tiešraidē, pieejama ierakstā
  • 17., 18. un 26. aprīlī skolas mammām Zoom zvani ar PEP mammām

Kad pāris satiekas un lemj veidot kopīgu ģimeni, pāri visam parasti ir lielas jūtas un skaisti sapņi. Tomēr dzīve nes sev līdzi arī dažādus pārbaudījumus. Bieži partneriem trūkst zināšanu par pāra attiecību un arī ģimenes attīstības cikliem.

Ģimenes, tāpat kā katrs individuāls cilvēks, attīstās, ejot cauri noteiktiem posmiem. Jauni attīstības soļi prasa arī spēju tiem pielāgoties, Tas nozīmē pamest veco, ērto sajūtu un nonākt jaunā situācijā, kurai vēl nav prasmju un trūkst pieredzes. Tā tas ir, piemēram, kad ģimenē ienāk bērns. Vēlāk, kad pirmais bērns dodas bērnudārzā un skolā, tad nonāk pusaudžu vecumā un visbeidzot pamet ģimenes ligzdu. Dažas ģimenes piedzīvo arī šķiršanās un jaunu attiecību veidošanu, kas transformē esošo ģimeni. Kādi izaicinājumi mūs var sagaidīt un kā tajos sev palīdzēt?

Draudzīgas un laipnas attiecības ar ķermeni

Tavs ķermenis ikdienā dara visu iespējamo, lai Tev klātos labi, taču iespējams, ka Tu, tāpat kā daudzi citi, nejūties ar to patiesi saistīta, drīzāk vēro un vērtē to no malas. Ja Tev neizdodas pieņemt sevi, iespējams, esi sakoncentrējusies uz kādām sava ķermeņa daļām un to nepilnībām, taču aiz tā visa slēpjas kas vairāk. Tās ir Tavas domas, jūtas, Tavas vēlmes, ilgas, talanti un Tava būtība. Ja uzdrošināsies ieskatīties tajā dziļāk, ja ieraudzīsi, kā tas viss ir cieši savā starpā saistīts, ticu, ka pietuvosies tuvāk sava ķermeņa un arī sevis pieņemšanai.

Ķermenis mūsdienās ir viens no cilvēka neiepazītākajiem un nenovērtētākajiem resursiem. Taču tieši ķermenī slēpjas atslēga uz mūsu iekšējiem dārgumiem un labākām attiecībām gan ar sevi, gan citiem.

Martā Laimīgajā skolā stāstīju par to, kā veidot veselīgas attiecības ar savu ķermeni.

Atteikties no pārslodzes un nepaņemt vainas sajūtu

Kas palīdz nepārgurt? Viena no lietām ir apziņa, kas tieši man ir svarīgi un ko es pati gribu savā dzīvē. Jo manuprāt nav smagākas nastas par citu cilvēku gaidām, īpaši, ja tās ir neapzinātas un nespējam tās atšķirt no tā, ko vēlamies paši. Tāpēc aicinu šomēnes izpētīt to, ko Tavuprāt citi gaida no Tevis un saprast, kas Tev vajadzīgs, lai dzīvotu saskaņā ar savām gaidām un priekšstatiem. Ceru, ka tie ir gana iejūtīgi pašai pret sevi, un esi gatava arī no kaut kā atteikties, lai tik ļoti nepārgurtu. Galvenais izdarīt to tā, lai pārgurumu nenomaina vainas sajūta.

Kad visa par daudz – paaugstināts jūtīgums un kā sev palīdzēt

Varbūt arī Tu piederi pie tiem, kas ātri pārgurst pat no pozitīvām un patīkamām lietām? Jo tā visa pavisam ātri kļūst “par daudz”. Gribas pārtraukt, aizspiest ar rokām ausis, cieši sažmiegt acis vai uzlikt melnas melnas brilles, un kopumā izvairīties. Tāpēc svētku laiks var kļūt par vienu no grūtākajiem posmiem visā gadā – pilns ar iespaidiem un emocijām. Iespējams, ka pārāk augsts jūtīgums ir tas, kam līdz šim neesi varējusi iedot ne vārdu, ne skaidrojumu visas dzīves garumā. Nodarbībās runāsim par to, kas īsti ir paaugstināts jūtīgums un kā sev palīdzēt gan ar to sadzīvot, gan izbaudīt tā pozitīvās puses.

Konfliktu risināšana ģimenē un ārpus tās

Lai arī zinām, ka konflikti ir dabiska un pat nepieciešama jebkuru attiecību sastāvdaļa, daudzi no mums labprāt no tiem izvairītos vispār. Tomēr, ja izvairīšanās kļūst par pamatstratēģiju, kā apieties ar konfliktiem, tad tam līdzi nāk gan mentālās veselības problēmas, gan arī veidojas tā sauktā atkarība no harmonijas.
Novembrī apskatīsim, kā norit veiksmīgs konflikta izstrādes process – sākot no konflikta atzīšanas, tā izpratnes un analīzes, skaidrojošas abu iesaistīto pušu sarunas, kopīgas risinājuma meklēšanas līdz pat skatam uz rastā risinājuma realizēšanu nākotnē un kā var notikt abu pušu salabšana.

Kā nepazaudēt sevi un tomēr saglabāt tuvību partnerattiecībās

Kā justies labi attiecībās, kas izgājušas cauri pirmajam iemīlēšanās laikam? Daudziem par milzu izaicinājumu kļūst tas, kā pārāk nepazust otrā, nemitīgi pielāgojoties viņam un vienlaikus upurējot savas vajadzības. Taču ne mazāk nozīmīgi ir pārāk neaizrauties ar sevi, lai attiecības nekļūst tikai par formālu savienību, bet tajās var piedzīvot spēcinošu tuvību vienam ar otru – kā fizisku, tā emocionālu. Kā saprast, kur esam šobrīd un kā līdzsvarot savu attiecību kuģi, lai tas neapgāžas?

Pastāvēt par sevi un savām vajadzībām

Viss, ko ik dienas sakām vai darām, ir vienkārši mēģinājums apmierināt kādas mūsu vajadzības. Tad, kad spējam uz pasauli paskatīties caur vajadzību prizmu, daudzām grūtībām negaidīti parādās radoši risinājumi. Iepriekš neizskaidrojamai uzvedībai pēkšņi tiek ieraudzīts iemesls un piešķirta jēga.

Lekcijā uzzināsi, kā ar līdzjūtību ieklausīties sevī, kā nonākt kontaktā ar savām vajadzībām, un kā rūpes par tām izvirzīt par tavas dzīves prioritāti. Ne mazāk svarīgi – kā savas vajadzības komunicēt citiem un palīdzēt sev, lai tās tiktu sadzirdētas.

Pievienojies skolā kā mamma

Izvēlies “Laimīgās skolas” mammu abonementu un saņem papildu atbalstu bez papildu maksas – tikšanos Zoom ar manis apmācītām PEP Mammām!

Kā notiek mācības Laimīgajā skolā?

Skolā katru mēnesi apskatām jaunu tēmu. Mēneša pirmajās dienās saņemsi e-pasta ziņu ar atgādinājumu un aicinājumu pievienot savā kalendārā tiešraides tikšanās reizes un lejupielādēt savus materiālus. Skolā katru mēnesi tevi gaidīs:

Mēneša nodarbība
Jautājumu un atbilžu sesija (Q&A)
Tiešraižu videoieraksti
Darba lapas PDF formātā
Vitas ierunāta meditācija
Pieeju visām skolas tēmām!

Ja iegādāsies mammu abonementu, klāt saņemsi:

Mammu atbalsta tikšanās Zoom

Skolas materiāli

Nodarbība tiešraidē

Jauna pusotru gara lekcija ik mēnesi – tiešraidē un ierakstā.

Jautājumu & atbilžu sesija

Iesniedz savus jautājumus un saņem atbildes, jautājumus var iesūtīt anonīmi.

Pieeja tēmu arhīvam

Skaties visas gada tēmas video un materiālus arhīvā!

Meditācijas

Vitas ierunātas audio meditācijas un vizualizācijas, katru mēnesi jauna.

Darba lapas

Lejupielādē vai pildi ierīcē darba lapas dziļākai izpratnei un pašizziņai.

Atbalsts mammām

Izvēlies mammas abonementu un saņem atbalstu ikmēneša Zoom zvanos.

Laimīgās skolas kopiena

Pievienojoties, tu kļūsti par daļu no Laimīgās skolas un palīdzi tai tapt! Skola izauga no Laimīgo mammu skolas, bet šovasar durvis vērām visiem interesentiem atvērtajā lekcijā klātienē un tiešraidē! Līdz ar jauno 2023/2024 mācību gadu plānosim vēl notikumus un iespējas, kurās satikties un piedzīvot kopābūšanu!

Izvēlies savu abonementu!

Pērkot varēsi izvēlēties vispārējo vai mammu abonementa veidu

Laimīgo mammu skola man ir spēcinošs atbalsts, kur vienlaicīgi saņemu dziļu izpratni par emocionāliem procesiem.

Santa

Laimīgo mammu skola man ir vieta, kur satikties ar sevi, iepazīt sevi un kļūt foršākai es!

Aiga

Laimīgo mammu skola man ir vieta, kur iegūstu zināšanas caur kurām labāk izprast sevi. Papildinājums terapijai…

Anete

Laimīgo mammu skola man ir drošība, atbalsts, vieta, kur atgriezties, kad ir labi un kad nav labi.

Renāte

Kas vada Laimīgo skolu?

Laimīgo skolu veido un vada Vita Kalniņa, Mg. psych., psiholoģe, ģimenes psihoterapijas speciāliste, grāmatu “Pirmās attiecības cilvēka mūžā”, “Niķu nav!” un “Mazulis nepiedzima” autore, ģimenes psiholoģijas centra “LĪNA” dibinātāja un četru bērnu mamma.

Laimīgajā skolā Vita iegulda savu 20+ gados gūto darba pieredzi, lai atbalstītu cilvēkus, kas vēlas ar laipnību un iejūtību justies mierīgāk un labāk savā dzīvē.

+
gadu pieredze
+
dalībnieces
kopš 2020. g.
dažādas tēmas
kopš 2020. g.
+
īsie kursi un lekcijas
PEP mammu komanda
Scroll to Top